Přírodní přípravky na opalování: krémy a mléka

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Zdá se mi, že se výběr přírodní kosmetiky na opalování rok od roku zvětšuje. A to je jenom dobře! Kdo by se nechtěl chránit před spálením, pigmentovými skvrnami, předčasnou tvorbou vrásek a vysoušením pleti, a přitom na sebe nemusel “patlat” chemické přípravky, které jsou možná daleko horší než ostré sluneční paprsky?

Přírodních produktů na opalování je na českém trhu letos opravdu mnoho. V tomhle článku se dozvíte něco o přírodních a bio opalovacích krémech. Přečtěte si také o olejích na opalování a o tom, jak pečovat o pokožku po opalování.

Jak fungují přírodní “opalováky”

Přírodní opalovací krémy fungují na bázi fyzikálního – minerálního filtru. Konvenční opalovací přípravky s “chemickým” filtrem působí tak, že pohlcují sluneční paprsky, aby nemohly pokožce ublížit, zatímco fyzikální filtry paprsky odráží, takže se k pokožce vůbec nedostanou.

Tyto fyzikální – minerální filtry najdete ve složení jako zinc oxide (zinek)titanium dioxide (titan). Jemně namleté minerály vytvoří na pokožce ochranou vrstvu, přitom se do těla nevstřebávají. Pleť chrání proti UVA i UVB záření.

Nevýhodou krému s minerálními filtry je tužší konzistence, která se hůře roztírá a může zanechat bílý povlak. To ovšem záleží výrobek od výrobku.

Výhodou je, že přírodní krémy a mléka na opalování obsahují mnoho dalších přírodních složek, které pečují o pokožku namáhanou sluncem.

opalování s přírodními přípravky

Jaký SPF?

SPF (sluneční ochranný faktor), volte podle svého fototypu. Jaký fototyp jste? To jistíte v tomhle testu magazínu BIOOO.cz.

Kromě fototypu myslete také na to, že každá část těla potřebuje jiný stupeň ochrany (podle toho, jak moc je vystavena slunci). Také se zamyslete nad tím, kde se pohybujete. Ve městě vám bude stačit nižší ochrana, zatímco u moře nebo na horách potřebujete chránit víc.

Tělo vs. obličej

Opalovací krém na tělo by se měl hlavně dobře nanášet a vstřebávat. Přeci jenom ho nanášíme na větší plochy a je fajn, když to jde opravdu snadno.

pleťového opalovacího krému má ale většina z nás větší požadavky. Především by neměl ucpávat póry a obsahovat komedogenní látky, o pleť by měl zároveň pečovat a hydratovat ji. Měl by se rychle vstřebat a nezanechávat mastný film, aby bylo možno na něj nanést make-up a aby líčení vydrželo. Nesmíme taky zapomínat na to, že obličej vystavujeme slunci nejvíc, proto je vhodné zvolit krém s vyšším ochranným faktorem, alespoň SPF 30.

Top 3 značky přírodních opalovacích krémů

Alphanova

Francouzská značka Alphanova vyrábí přírodní a ekologické produkty již více než 10 let. V jejím sortimentu najdeme opravdu mnoho různých přípravků na opalování, z výrobců přírodní kosmetiky jich nabízí asi nejvíc.

K zakoupení na Ladybio.cz nebo Econea.cz.

Alphanova opalovací krémy

Zleva: Opalovací krém SPF 50+ BIO, Opalovací krém ve spreji SPF 30 BIO, Opalovací krém roll-on SPF 50+

Eco Cosmetics

Značka Eco Cosmetics pochází z Německa a v nabídce má 100% přírodní kosmetiku bez žádných syntetických látek. Přitom se ceny produktů vzhledem k jejich kvalitě drží opravdu při zemi. Nabízí opalovací krémy s různými stupni ochrany a alergiky jistě potěší řada opalovacích krémů zcela bez parfemace.

K zakoupení na Econea.cz nebo Biooo.cz.

Eco cosmetics opalovací krémy

Zleva: Opalovací krém SPF 30 s repelentem, Opalovací krém SPF 25, Opalovací krém Neutral bez parfemace SPF 30

Annemarie Borlind

Německá značka Annemarie Borlind má dlouholetou tradici. Většina produktů je vyrobena na bázi termální vody bohaté za minerály. Za opalovací krémy Annemarie Borlind si sice trochu připlatíte, ale zase můžete mít jistotu, že používáte jedny z nejkvalitnějších přípravků v této kategorii.

K zakoupení např. na Biooo.cz.

ANNEMARIE BORLIND opalovací krémy

Zleva: Opalovací krém SPF 30, Chladivý opalovací fluid SPF 30 ve sprejiKrém SPF 30 s anti-age efektem


TIP: V létě kromě opalovacího krému budete potřebovat i účinný deodorant. Přečtete si moje tipy na 3 přírodní deodoranty, které fungují.


Máte nějakou svoji oblíbenou značku přírodních a bio opalovacích krémů?

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *