EKO VÁNOCE: Eko dárky vyrobené v Česku (a na Slovensku)

Eko dárky vyrobené v Česku
Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

V dalším článku ze série #EkoVánoce mám pro vás tipy na dárky, které jsou nejen ekologické, ale navíc vyrobené v České republice a na Slovensku. Podpořte naše lokální značky a tvůrce a darujte dárky, které byly vyrobeny s láskou a ohledem na životní prostředí!

Česká přírodní kosmetika

Kosmetika je jeden z nejvděčnějších dárků, kterým můžete obdarovat ženy i muže. A co teprve kosmetika, která je ekologická, přírodní a vyrobená u nás!

V Česku a na Slovensku už dnes existují desítky značek, které takovou kosmetiku vyrábí. Podívejte se na můj seznam značek a nechte se inspirovat.

Moje tipy


Oblečení a módní doplňky

Takzvané měkké dárky, ve kterých se pod stromečkem většinou skrývá oblečení nebo různé doplňky, lidi s postupujícím věkem oceňuji víc a víc 🙂 Zkuste se ale letos vyhnout řetězcům s módou a podpořit naše lokální značky a tvůrce. Spoustu z nich najdete na platformách jako Fler, Molo7 nebo Bobu.

V tomto směru máte opravdu z čeho vybírat. Konkrétní nápady najdete v mém článku s tipy na „měkké“ ekologické dárky.

Skvělou databázi českých značek oblečení a módních doplňků jsem našla i na webu Vyrobeno-u-nas.cz.


Pro život bez odpadu

Pokud ve svém okolí máte někoho, kdo chce žít víc ekologicky a snaží se zredukovat svůj odpad, proč ho nepotěšit něčím, co mu jeho cestu usnadní? Úžasné pomocníky pro život bez odpadu vyrábí i několik malých českých značek.

Moje tipy

Moje další tipy na zero-waste dárky najdete ZDE.


České hračky a hry

Nesmím zapomenout ani na nejmenší členy rodiny. Víte, že máme v Česku poměrně dost výrobců hraček? Ba co víc, dokonce hraček, které se dají označit jako ekologické?

Vyhněte se letos hračkám z plastu. Místo nich volte ty z přírodních a udržitelných materiálů, jako je dřevo, kov a papír. Případně vyberte hračky, které vydrží po generace, jako třeba klasické deskové hry. To bude u stromečku radosti!

Moje tipy

    • Detoa – tradiční český výrobce dřevěných hraček a jeden z posledních výrobců dřevěných hraček v Evropě vůbec, vyrábí zejména hračky pro nejmenší.
    • Merkur – nezničitelné kovové montážní stavebnice pro větší děti a mládež
    • Pikle – netradiční hračky ze dřeva a textilií, které v dětech probouzí kreativitu a fantazii.
    • 4bambini – vzdělávací hry, které děti připraví na různé společenské situace, nebo zábavnou formou pomůžou učit se např. vyjmenovaná slova.
    • Dino – výrobce populárních deskových her, které vydrží po několik generací, např. Dostihy a sázky, Člověče nezlob se atd.

 

TIP: Našla jsem také tuto úžasnou mapu českých výrobců zdravých hraček, kde můžete načerpat další inspiraci.

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.