Jak na třídění odpadů v domácnosti

Koš na tříděný odpad Hailo Öko Trio

Když jsem s tříděním odpadů doma začínala, měla jsem jeden odpadkový koš na smíšený odpad, krabici nebo papírovou tašku na papír, igelitovou tašku na plasty a další na sklo. Sice se mi třídilo dobře, ale mít rozmístěné “odpaďáky” různě po kuchyni se mi tedy rozhodně nelíbilo. Tak jsem se začala koukat po koších na tříděný odpad a nestačila zírat, kolik existuje variant, a jak snadno dostupné už u nás jsou.

Odpadkové koše na tříděný odpad

Koše na třídění odpadu mívají několik vnitřních vyjímatelných sekci a do každé z nich přijde jiný typ odpadu. Vnitřní koše bývají barevně či jinak rozlišeny.

Pokud máte rádi udržitelný design nebo nemáte místo, kam koš na třídění odpadu schovat a nechcete se za něj stydět, můžu doporučit stylové nerezové koše od značky Hailo Öko. Vyrábí se s různými variacemi vnitřního členění (to je z kvalitního plastu) a vnější ocelová část v pěti různých barvách.

Koš na tříděný odpad Hailo Öko Trio
Koš na tříděný odpad Hailo Öko Trio

Pokud chcete sáhnout po levnějším řešení a nezáleží vám tolik na estetice, pak volte plastové koše na tříděný odpad. Řetězec Ikea nabízí například koše na tříděný odpad FILUR.

Koš na třídění odpadu FILUR (zdroj: Ikea.cz)
Koš na třídění odpadu FILUR (zdroj: Ikea.cz)

Nádoby na tříděný odpad

Pokud redukujete množství vyprodukovaného odpadu v domácnosti nebo prostě jen nemáte dostatek místa na objemnější koše na třídění odpadu, můžete sáhnout po různých menších nádobách.

Dostupné nádoby na třídění odpadu nabízí opět IKEA, konkrétně “koše” SORTERA.

Nádoba na třídění odpadu SORTERA (zdroj: Ikea.cz)
Nádoba na třídění odpadu SORTERA (zdroj: Ikea.cz)

Tašky na tříděný odpad

Nejméně elegantním řešením jsou tašky na tříděný odpad. Například na plasty můžete používat igelitovou tašku, kterou vyhodíte i s odpadem, na papír zase papírovou a tak dále.

V mnohých obchodech však seženete speciální tašky na třídění odpadu, které jsou vyrobeny z pevného materiálu, mají stejnou velikost pro každý druh odpadu a jsou barevně nebo jinak odlišeny.

Taška na tříděný odpad DIMPA (zdroj: Ikea.cz)
Taška na tříděný odpad DIMPA (zdroj: Ikea.cz)

Více prodejců, u kterých můžete sehnat koše, nádoby nebo tašky na třídění odpadu naleznete v seznamu na JakTřídit.cz.

Od chvíle, co jsem jsem dostala rozum, se snažím žít ekologický život v souladu s přírodou. Nejsem ale extrémistka a spokojenost jsem našla v jednoduchosti a vyváženosti. Více o mně si můžete přečíst tady.

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *