Jak na třídění odpadů v domácnosti

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Když jsem s tříděním odpadů doma začínala, měla jsem jeden odpadkový koš na smíšený odpad, krabici nebo papírovou tašku na papír, igelitovou tašku na plasty a další na sklo. Sice se mi třídilo dobře, ale mít rozmístěné “odpaďáky” různě po kuchyni se mi tedy rozhodně nelíbilo. Tak jsem se začala koukat po koších na tříděný odpad a nestačila zírat, kolik existuje variant, a jak snadno dostupné už u nás jsou.

Odpadkové koše na tříděný odpad

Koše na třídění odpadu mívají několik vnitřních vyjímatelných sekci a do každé z nich přijde jiný typ odpadu. Vnitřní koše bývají barevně či jinak rozlišeny.

Pokud máte rádi udržitelný design nebo nemáte místo, kam koš na třídění odpadu schovat a nechcete se za něj stydět, můžu doporučit stylové nerezové koše od značky Hailo Öko. Vyrábí se s různými variacemi vnitřního členění (to je z kvalitního plastu) a vnější ocelová část v pěti různých barvách.

Koš na tříděný odpad Hailo Öko Trio
Koš na tříděný odpad Hailo Öko Trio

Pokud chcete sáhnout po levnějším řešení a nezáleží vám tolik na estetice, pak volte plastové koše na tříděný odpad. Ty se dají dnes už sehnat snad v každé prodejně s domácími potřebami nebo třeba v IKEA.

Nádoby na tříděný odpad

Pokud redukujete množství vyprodukovaného odpadu v domácnosti nebo prostě jen nemáte dostatek místa na objemnější koše na třídění odpadu, můžete sáhnout po různých menších nádobách.

Asi všichni zmáme nádoby na třídění odpadu z IKEA, konkrétně “koše” SORTERA.

Nádoba na třídění odpadu SORTERA
Nádoba na třídění odpadu SORTERA (zdroj: Ikea.cz)

Tašky na tříděný odpad

Nejméně elegantním řešením jsou tašky na tříděný odpad. Například na plasty můžete používat igelitovou tašku, kterou vyhodíte i s odpadem, na papír zase papírovou a tak dále.

V mnohých obchodech však seženete speciální tašky na třídění odpadu, které jsou vyrobeny z pevného materiálu, mají stejnou velikost pro každý druh odpadu a jsou barevně nebo jinak odlišeny.

Taška na tříděný odpad DIMPA
Taška na tříděný odpad DIMPA (zdroj: IKEA.cz)

Více prodejců, u kterých můžete sehnat koše, nádoby nebo tašky na třídění odpadu naleznete v seznamu na JakTřídit.cz.


Dostávejte nové články každý měsíc na vás e-mail! Přihlaste se zde:

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.