NÁVOD: Přírodní domácí deodorant z mangového másla

Jednoduchý domácí deodorant
Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Do výroby přírodních deodorantů jsem se doma vrhla už vloni. Právě domácí deodorant byl jedním z mých prvních pokusů o DIY kosmetiku, protože patří mezi to jednodušší, co si doma můžete vyrobit. Receptů, jak vyrobit deodorant, jsem za tu dobu vyzkoušela celkem dost a tenhle je pro mě zatím nejlepší.

Domácí přírodní deodorant z mangového másla mi vyhovuje jak texturou, tak výdrží, která se vyrovná mým oblíbeným přírodním deodorantům z obchodu.

Jeho základ je jak jinak než z kvalitních přírodních másel a olejů. V přírodním deodorantu se neobejdu ani bez jedlé sody, která potlačuje zápach, a arrowroot prášku (škrobu), který umí absorbovat vlhkost. Samozřejmě nesmí chybě voňavé éterické oleje.

Tak jdeme na to!

Ingredience na domácí deodorant:


Postup – Jak vyrobit deodorant:

Připravíme si vodní lázeň. Já používám obyčejný kastrůlek a kovovou misku, ve které domácí deodorant umíchám. Vodu si ohřejeme na mírném plameni.

Jako první necháme rozpustit včelí vosk. Já mám včelí vosk takto v celku, takže jsem ho nastrouhala. Prodává se ale i ve formě malých peciček.

výroba domácího deodorantu - včelí vosk

Když je včelí vosk rozpuštěný, přidáme mangové máslo a kokosový olej a necháme roztát.

výroba domácího deodorantu - mangové máslo, kokosový olej a včelí vosk

Směs pořádně promícháme a odstavíme ze sporáku. Přidáme jedlou sodu a arowroot prášek a znovu promícháme, aby se vše spojilo dohromady do hladké kaše.

výroba domácího deodorantu - jedlá soda, arrowroot

výroba domácího deodorantu - deodorant před ztuhnutím

Necháme 15 minut stát. Směs by měla lehce ztuhnout. Přidáme 30 kapek éterického oleje a opět pořádně promícháme, alespoň 2 minuty.

výroba domácího deodorantu - eodorant po ztuhnutí, éterické oleje

Já jsem tentokrát dala 8 kapek levandule, 10 kapek bergamotu a 12 kapek mandarinky. Olej nikdy nedávejte do směsi, když je ještě teplá, ale až po vychladnutí.

hotový domácí přírodní deodorant

Směs přelijeme do nádoby, ve které chceme deodorant mít. V zerowaste komunitě skoro všichni používají malé zavařovačky, já jsem použila plastovou nádobu od deodorantu Libebit, o kterém jsem psala tady. Je to celkem jedno. Jen pamatujte, že deodorantu je přibližně 120 ml, tak si připravte dostatečně velkou nádobu.


Zkoušela jsem i deodorant s bambuckým máslem, ale to má celkem silnou vůni, která se mi moc nelíbí (prodává se i bambucké máslo bez vůně, takže to si pořídím příště). Navíc se mi zdá, že mangové máslo dodá deodorantu krémovější texturu.

Máte nějaký váš osvědčený recept na domácí deodorant? Hoďte mi ho dolu do komentářů. Ráda vyzkouším i další postupy 🙂


Přihlaste se k odběru nových článků, ať vám ten příští neuteče! 🙂

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.