Přírodní oleje na opalování

Přírodní opalovací oleje

Léto je tady a pokud pokukujete o přírodní ochraně proti sluníčku, jste tu správně. V dnešním článku si představíme oleje na opalování.

Určitě se ale mrkněte i na naše články o přírodních opalovacích krémech a o přírodní kosmetice po opalování. Ať víte, co všechno vody přírodní a bio kosmetiky nabízejí 🙂

Zdravé opalování s oleji

Opalovací oleje se používají už dlouhou dobu, ačkoliv až v posledních letech se na trhu objevily oleje na opalování z řad přírodní kosmetiky, s vyšší sluneční ochranou, které konkurují opalovacím krémům.

Výhodou olejů na opalování je snadná aplikace a roztiratelnost. Na druhou stranu se ale vstřebávají pomaleji a snadno se setřou. Jsou tak spíše vhodnější na povalování na pláži. Díky tomu, že se pokožka po nanesení oleje leskne, se ale opálíte rychleji do hezčího odstínu.

Acorelle Opalovací olej SPF 30
Acorelle Opalovací olej SPF 30 (zdroj: Ladybio.cz)

Opalovací oleje

Přírodní oleje na opalování mají obvykle základ z nějakého rostlinného oleje (často malinový olej, o kterém se dočtete níže) a dalších přírodních látek, ke kterým je přidán minerální ochranný filtr.

Opalovací oleje se prodávají v praktických baleních s pumpičkou, což usnadňuje jejich aplikaci. Seženete je v různých cenových relacích – od těch dražších (např. značka Acorelle) až po levnější, např. od české značky Atok.

Rostlinné oleje na opalování

V různých článcích často můžete narazit na tvrzení, že samotné rostlinné oleje mají sluneční ochranný filtr. To ovšem není pravda, protože SPF se do opalovacích přípravků přidává a rostlinný olej je pouze olej a z chemického hlediska nic jako sluneční filtr neobsahuje. To ale neznamená, že se na opalování nemůžou používat!

Čisté rostlinné oleje totiž zlepšují odolnost kůže vůči slunečnímu záření. Zkrátka prodlužují dobu, po kterou se pokožka nespálí. Pokožka sama totiž vydrží nějakou dobu na slunci bez toho, aby se spálila (tato doba záleží na vašem fototypu), po ošetření vhodným rostlinných olejem, tak vydrží ještě o něco déle.

Výhodou používání přírodních rostlinných olejů před pobytem na slunci je dodatečná péče o pleť. Oleje pokožku vyživují, hydratují a regenerují.

Vhodné přírodní oleje na opalování

Pro opalování nebo delší pobyt na slunci je vhodných jen několik druhů rostlinných olejů. Některé z nich mají schopnost pleť ochránit déle, některé chrání jen minimálně, ale přeci jenom.

Důležitá je také kvalita oleje, jeho čerstvost a dobré skladování. Abyste si mohli být jistí, že olej dosahuje požadované kvality, musí být za studena lisovaný (neboli panenský).

Od chvíle, co jsem jsem dostala rozum, se snažím žít ekologický život v souladu s přírodou. Nejsem ale extrémistka a spokojenost jsem našla v jednoduchosti a vyváženosti. Více o mně si můžete přečíst tady.

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *