TIP: Farma na dlani

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Čas od času bych chtěla na tomhle webu dávat tipy na zajímavé eko projekty, které vznikly ať už u nás v Česku, tak v zahraničí. A dneska začneme rovnou mým aktuálním oblíbencem – aplikací a komunitním webem FarmaNaDlani.cz.

Možná jako já patříte mezi lidi, kteří by chtěli většinu jídla a potravinových produktů kupovat lokálně, sezóně a samozřejmě ekologicky. A právě to Farma na dlani neskutečně ulehčuje! Spojuje totiž pomocí mobilní aplikace (Android, iOS) a promakaného webu dohromady nás – spotřebitele – s farmáři a farmářskými obchůdky po celé ČR.

Jak to funguje

Pomocí webu nebo aplikace tak můžete zjistit, kolik farmářů máte ve svém okolí a ani o tom netušíte 🙂 Aplikace navíc využívá mapu GPS, takže vás dovede až přímo na farmu, kde můžete nakoupit lokální potraviny. Těch je tu přitom stovky a stále přibývají. Najdete tu i databázi farmářských trhů, včetně bližších informací a samozřejmě přesné lokality.

Farmy a farmáře, u kterých nakoupíte, pak máte možnost hodnotit a přidávat k nim komentáře a samozřejmě snadno sdílet na sociálních sítích a doporučit rodině nebo kamarádům.

farmanadlani

Příležitost pro farmáře

Další přidaná hodnota projektu je v tom, že pomáhá samotným farmářům s tím, jak dostat svoji úrodu a výrobky mezi spotřebitele. Jako farmář si zde vytvoříte profil, kde vložíte fotky a informace o sobě. Samotné výrobky pak můžete prodávat na Tržišti.


Může to být ještě jednodušší? Připadá mi naprosto skvělé, jak se díky moderním technologiím může každý snadno dostat k potravinám, které jsou ekologické, etické, lokální a zdravé!

Máte nějaký další tip na projekt, který by neměl na ChooseGreen.cz chybět? Dejte mi vědět do komentářů!

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *