Znáte projekt Foren a jejich lahvo-tašku?

foren
Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Studenti ze SOŠ J. A. Bati v Partyzánském pod záštitou organizace JA Slovensko přišli s nápadem, jak využít již nepotřebné. Na trh přicházejí se svými ekologickými lahvo-taškami, které již brzy poznáte pod názvem Dromting.

Proč ekologické lahvo-tašky?

K výrobě Dromtingů využívají hrdla z použitých plastových lahví a látky z nošeného oblečení, které by za normálních okolností skončilo někde na smetišti. Tím chtějí poukázat na problematiku nejen znečišťování životního prostředí plasty, ale také na problematiku v módním průmyslu, který je 2. největším znečišťovatelem životního prostředí na světě. Přidanou hodnotou Dromtingů je, na rozdíl od běžných skládacích lahví, nepropustnost vody.  Lahvo-tašky dodávají člověku komfort volných rukou během denního fungování. Zároveň esteticky a designově doplňují každodenní outfit. Jsou určeny pro všechny věkové kategorie, jelikož mají více možností nošení.  Slouží také k přenosu jiných tekutin než jen vody.

Foren flaško-taška

 

Studenti díky různým školením a webinářům neustále zlepšují své pracovní schopnosti.  Jejich největší podporou a mentorem je jejich trpělivá a cílevědomá třídní učitelka, Ing. Ingrid Rigáňová, která je také učitelkou Aplikované ekonomie na jejich škole.  Při řešení různých problémů se studenti mohou obrátit na svoji konzultantku, kterou je známá podnikatelka a návrhářka kabelek, Dajana Varga Rodriguez.

Studentská firma Foren

Jako v každé společnosti, i studentská firma Foren má v čele management, který se skládá z 5 členů. Prezidentkou firmy je Patrícia Fodorová, Viceprezidentem lidských zdrojů je Jakub Balla a jeho zástupkyně Eliška Jakabová, Viceprezidentkou výroby je Laura Beňušková, Viceprezidentka marketingu Lenka Balážková a Viceprezidentem financí je Patrik Bezák. Funkce každého jednotlivce je pro chod firmy velmi důležitá.

Produkt Dromting se momentálně nachází ve fázi výroby. Podle našich informací se však brzy dostane na trh.


Dostávejte nové články každý měsíc na vás e-mail! Přihlaste se zde:

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.