TIP: Opravdu ekologický vánoční dárek, který pomáhá

opravdu ekologická vánoční dárek který pomáhá
Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Článků s tipy na vánoční dárky se v posledních týdnech na internetu vyrojily desítky. Já osobně k Vánocům přistupuji spíše minimalisticky, takže seznam nápadů ode mě nečekejte. Mám pro vás ale alespoň jeden tip na vánoční dárek pro každého.

Tenhle vánoční dárek je nemateriální, ekologický a navíc charitativní, protože jeho pořízením pomůžete tam, kde je to skutečně potřeba. A o co se jedná?

Nezisková organizace ADRA nedávno otevřela e-shop eDonation.cz, kde přesně takový dárek k Vánocům můžete pořídit.  Dárek, který ADRA pošle na místo, kde lidé nemají tolik štěstí. Vy jim tak můžete pomoci získat něco, co je nejen potěší, ale co mnohdy potřebují a bez vaší pomoci by to nikdy nezískali (více o konkrétních dárcích píšu níže!).

Humanitární organizace ADRA poskytuje pomoc v ČR i v zahraničí jak při mimořádných událostech (přírodní katastrofy, válečné konflikty atd.), tak v rámci dlouhodobých humanitárních projektů, které pomáhají lidem žijícím v chudobě a špatných životních podmínkách.

Plakat edonation

Projekty, které můžete podpořit, fungují v zemích, kde ADRA dlouhodobě působí. Celý váš finanční příspěvek poputuje na podporu konkrétního projektu, který si vyberete. Zástupci organizace ADRA danou věc sami nakoupí a zařídí, aby se dostala na místo, kde je potřeba. V procesu tedy nefiguruje žádná třetí strana a váš příspěvek se rychle dostane tam, kde je potřeba.

Jako poděkování dostanete dárcovský certifikát, kterým můžete obdarovat někoho blízkého. Můžete si vybrat zaslání poštou, ale je tu i možnost zaslat ho elektronicky na e-mail, a to je pak teprve ekologický a udržitelný dárek! 🙂

adra dárcovský certifikát 1

Tento koncept pro vás možná nebude úplnou novinkou, protože s něčím podobným před pár lety přišla organizace Člověk v tísni. My jsme se v rámci mojí rodiny už párkrát podobným certifikátem obdarovali a vždycky se to setkalo s pozitivní reakcí.


Moje tipy na dárky, které pomáhají

Dárek můžete „poslat“ do 3 zemí – Etiopie, Bangladéše nebo do České republiky. Z každé země jsem vybrala projekt, který mě nejvíc zaujal – abyste viděli příklad, kde bude váš dar potřeba.

Etiopie

Etiopie se v současné době potýká s enviromentálním problémem – hrozivou vlnou sucha, která má za následek ztrátu obživy pro místní obyvatele. Lidé navíc bojují s nedostatkem nezávadné vody k pití.

Jen za 300 Kč můžete zajistit dostatek vody pro 1 člověka na 2 měsíce! Troufám si říct, že pro většinu z nás je 300 Kč směšná částka, ale v Etiopii díky  ní můžete zachránit někomu život.

voda pro 1 člověka na 2 měsíce

Bangladéš

ADRA se v Bangladéši podílí na programu, který zajišťuje vzdělání nejchudším dětem. Bez cizí pomoci by se do školy nikdy nedostaly. Dlouhodobým cílem je udělat z těchto chudých komunit soběstačné skupiny, které nebudou závislé na vnější pomoci.

Za 210 Kč můžete školákům koupit 20 obědů. Tolik peněz dokáže spousta z nás utratit ze jedno jídlo v restauraci, zatímco dítě z Bangladéše bude mít za stejnou částku obědy na celý měsíc.

20 obědů dětem

Česká republika

ADRA výrazně pomáhá i v Česku, a to zejména opuštěným dětem a osamělým seniorům, skrze 15 dobrovolnických center, v nichž pracuje přes 2500 dobrovolníků.

Právě tito dobrovolníci jsou klíčoví v přinášení pomoci na místa, kde je to potřeba. Můžete tedy přispět přímo na činnost dobrovolníků. Nebo můžete přispět 600 Kč na aktivity, výlety nebo pomůcky pro invalidní seniory nebo děti z dětských domovů.

výlety a deskové hry


A ještě jeden bonus na závěr 🙂 Kromě skvělého pocitu, který vám zakoupení těchto dárků skrze organizaci ADRA přinese, získáte také potvrzení o daru, které můžete použít jako doklad pro snížení daňového základu, až budete na jaře podávat daňové přiznání.

Lucie

Líbí se vám článek? Tak se o něj podělte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *